Zmęczenie, senność i zaburzenia koncentracji

Witam, mam 20 lat od co najmniej kilku lat dostrzegam u siebie niepokojące zmiany. W tym roku czuję, że jest coraz gorzej. Po pierwsze ciągłe zmęczenie, potrafię po 8-9h snu wstać rano zrobić parę rzeczy i pójść spać na 1-2h. Druga sprawa problemu z koncentracją co bardzo utrudnia mi naukę, która sprawia mi coraz większe trudności. To samo jest z pamięcią, nigdy nie miałem z tym problemu, a teraz ucząc się jednego dnia do egzaminu na drugi dzien zdarza sie ze nic nie pamiętam.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry, nie można udzielić odpowiedzi na pana pytanie bez pełnej analizy pańskiej sytuacji. Jak długo trwają te zaburzenia, czy coś szczególnego dzieje się obecnie w pana życiu itd. Zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty, który po dokonaniu pełnej diagnozy zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Takie objawy mogą wskazywać zarówno na problemy somatyczne, jak i psychiczne. Dlatego dobrze byłoby zrobić podstawowe badania (krew, mocz), tak by lekarz rodzinny ocenił czy wszystkie wskaźniki są na odpowiednim poziomie. Jeżeli tak będzie, wtedy zalecam konsultację psychologiczną. Być może niezbędna będzie psychoterapia, ale o tym powinien zadecydować specjalista po dokładnej diagnozie.

Pozdrawiam serdecznie.