Zmiana charakteru krwawienia miesięcznego u 36-latki

Witam .Mam 36 lat i dwójkę dzieci, do tej pory miałam regularne okresy z małym krwawieniem zwykle 4-5 dniowym . Od niedawna zauważyłam bardzo obfite krwawienia i liczne skrzepy krwi . czy to może oznaczać cośc powaznego?.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zmiana charakteru krwawień miesięcznych zawsze powinna zostać skonsultowana z lekarzem ginekologiem. Wskazane wykonanie badania cytologicznego oraz USG ginekologicznego z oceną endometrium. Często objawy takie związane są z zaburzeniami hormonalnymi, należy jednak wykluczyć inne potencjalne przyczyny (zmiany rozrostowe w obrębie endometrium lub szyjki macicy).