Zmiana krążka antykoncepcyjnego na tabletki antykoncepcyjnej

Witam, Moja sytuacja wyglada następująco. Przez miesiac przyjmowałam krazek NUVARING, jednak nie byłam z niego zadowolona i poprosiłam lekarza o zmianę na tabletki (Qlaira). Lekarz po wyjęciu krążka kazał zrobic 7 dniowa przerwe i 8 dnia zacząć przyjmować tabletki. Po przyjęciu 10 tabletki kochalam sie bez zabezpieczenia. Chciałabym zapytać czy ochrona antykoncepcyjna była zachowana? Bo słyszałam opinie ze, trzeba przyjąć tabletkę w dniu wyjęcia krążka.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji skuteczność antykoncepcji nie została osłabiona. Nie powinna mieć Pani zatem powodu do niepokoju.