Zmiana łagodna w guzku tarczycy

Witam,mam guzka na tarczycy o wielkości ok 2x3 cm i wyniku Bac wykazało że to zmiana łagodna.Wyniki TsH,Ft3 i Ft4 mieszczą się w normie mimo że lekarz zaleciła brać eurothyc 25,dlaczego? jesienią mam iść na usunięcie guza,choć nie jestem do tego do konca przekonana,bo skoro to zmiana łagodna i wyniki krwi są dobre to może nic nie robić?I czy koniecznie muszę brać lek? (Tsh-3,80).Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierowac się zaleceniami lekarza prowadzącego. Byc może poziom samych hormonów jest w niskiej normie dlatego konieczne jest przyjmowanie leków. Co do zmiany łagodnej zawsze jest ryzyko że za jakiś czas może stac się złośliwa dlatego zaleca się usunięcie.