Zmiana pigułek antykoncepcyjnych na plastry

Witam. Chcę zmienić stosowanie tabletek anty na plastry jak powinno wyglądać przejście z jednego środka na drugi? W ulotce napisano, że powinnam poczekać na 1 dzień miesiączki, ale miesiączki naturalnej czy krwawienie z odstawienia w tyg przerwy? Spotkać się można też z opinią, że po tyg przerwy w której występuje okres, dnia 8 powinnam po prostu nakleić plaster i w taki sposób rozpocząć stosowanie plastrów, czyli jedynie zmienić tabletki na plastry. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy to od rodzaju tabletek jakie są przyjmowane. Stosowanie plastrów powinno zacząć się w pierwszym dniu krwawienia z odstawienia. Jeżeli krwawienie nie wystąpi (to z odstawienia) w ciągu 5 dni od ostatniej tabletki hormonalnej należy wykluczyć ciążę przed zastosowaniem plastrów.