Zmiany guzkowe i włókniste w polach środkowych i górnych obustronnie

Zmiany guzkowe i włókniste w polach środkowych i górnych obustronnie. Zwapnienie w węzłach obu wnęk. Miąższ płucny bez zagęszczeń. Co to oznacza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane w wyniku RTG nieprawidłowości mogą mieć pochodzenie pozapalne. Ze względu jednak na zwapnienia obecne w węzłach niewykluczone jest także inne pochodzenie zmian, w tym nie można wykluczyć nawet choroby nowotworowej. Sugeruję pilne skonsultowanie wyniku ze specjalistą pulmonologiem. Bez wątpienia konieczna będzie dokładniejsza diagnostyka, w tym przede wszystkim wykonanie CT płuc. Proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza.