Zmiany ropne na udach chłopaka

Mój chłopak ma na pośladkach i górnych częściach ud pryszcze(zmiany ropne), nie wiemy czym jest to spowodowane. Myśleliśmy, że powstają od potu, nosi już dłuższy czas luźniejszą bieliznę ale to tylko trochę się zmniejszyło. Mówiłam mu, żeby poszedł do dermatologa, ale nie chce. Proszę o pomoc
KOBIETA ponad rok temu

Leczenie opryszczki

Opryszczka to przykra dolegliwość - przez nią często nie chce nam się wychodzić z domu. Jak radzić sobie z opryszczką? Obejrzyj nasz film i dowiedz się tego.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane przez Panią zmiany to najprawdopodobniej zapalenie mieszków włosowych. Występowaniu takich infekcji sprzyja nadmierna wilgotność (nasilone pocenie), łojotok, otarcia naskórka czy też nieprawidłowe rogowacenie naskórka. Leczenie takich zmian polega na stosowaniu płynów, aerozoli lub maści zawierających w swoim składzie antybiotyk. W przypadku bardziej zaawansowanych zmian mogą być stosowane antybiotyki podawane doustnie. W celu rozpoczęcia skutecznego leczenia Pani partner powinien skonsultować się z lekarzem.

0

Witam, z pewnością jest to zapalenie mieszków włosowych. Proszę kupić tribiotic bez recepty i stosować 2xdziennnie dodatkowo wymagany jest delikatny peeling tych okolic w czasie kąpieli. Jeśli zmiany nie ustąpią w ciągu 14 dni należy zgłosić się do dermatologa który przepisze antybiotyk doustny. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty