Zmiany ropne na udach chłopaka

Mój chłopak ma na pośladkach i górnych częściach ud pryszcze(zmiany ropne), nie wiemy czym jest to spowodowane. Myśleliśmy, że powstają od potu, nosi już dłuższy czas luźniejszą bieliznę ale to tylko trochę się zmniejszyło. Mówiłam mu, żeby poszedł do dermatologa, ale nie chce. Proszę o pomoc
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią zmiany to najprawdopodobniej zapalenie mieszków włosowych. Występowaniu takich infekcji sprzyja nadmierna wilgotność (nasilone pocenie), łojotok, otarcia naskórka czy też nieprawidłowe rogowacenie naskórka. Leczenie takich zmian polega na stosowaniu płynów, aerozoli lub maści zawierających w swoim składzie antybiotyk. W przypadku bardziej zaawansowanych zmian mogą być stosowane antybiotyki podawane doustnie. W celu rozpoczęcia skutecznego leczenia Pani partner powinien skonsultować się z lekarzem.