Helicobacter pylori objawy skórne

Witam serdecznie, mam ważne pytanie dotyczące zmian skórnych w Helicobacter pylori. Moja 13 letnia córka już 3 miesiąc ma duże zmiany skórne ( pryszcze, nie trądzik pod nosem). Była u kilku dermatologów, przyjmowała różne maści ale niewielka poprawa. wymaz bakter.-ok, w kierunku grzybów- drożdżaki- przeleczona Flukofastem. Wyniki z rozmazu krwi, moczu , kału na pasożyty oraz test na białko GSA- ok. Alergolog wykluczył objawy alergiczne. Jaki test nieinwazyjny należy wykonać aby stwierdzić czy obecnie jest zakażona bakterią Helicobacter pylori ( czy wystarczy samo IgM)? Jakie są objawy skórne w Helicobacter pylori - czy tego typu objawy mogą świadczyć o zakażeniu? Czy może w zakażeniu Helicobacter pylori powinny wystąpić jeszcze inne zmiany skórne? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Do badań nieinwazyjnych zalicza się ureazowy test oddechowy lub oparty na podobnej zasadzie test moczu, badanie śliny, krwi oraz kału. Proszę udać się na wizytę do specjalisty gastrologa, który zaleci odpowiednie badania.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.