Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Helicobacter pylori objawy skórne

Witam serdecznie, mam ważne pytanie dotyczące zmian skórnych w Helicobacter pylori. Moja 13 letnia córka już 3 miesiąc ma duże zmiany skórne ( pryszcze, nie trądzik pod nosem). Była u kilku dermatologów, przyjmowała różne maści ale niewielka poprawa. wymaz bakter.-ok, w kierunku grzybów- drożdżaki- przeleczona Flukofastem. Wyniki z rozmazu krwi, moczu , kału na pasożyty oraz test na białko GSA- ok. Alergolog wykluczył objawy alergiczne. Jaki test nieinwazyjny należy wykonać aby stwierdzić czy obecnie jest zakażona bakterią Helicobacter pylori ( czy wystarczy samo IgM)? Jakie są objawy skórne w Helicobacter pylori - czy tego typu objawy mogą świadczyć o zakażeniu? Czy może w zakażeniu Helicobacter pylori powinny wystąpić jeszcze inne zmiany skórne? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.
KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Do badań nieinwazyjnych zalicza się ureazowy test oddechowy lub oparty na podobnej zasadzie test moczu, badanie śliny, krwi oraz kału. Proszę udać się na wizytę do specjalisty gastrologa, który zaleci odpowiednie badania.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy