Zmiany w morfologii a stosowanie luteiny

Czy zażywanie luteiny(progesteron) przez tydzień na wyrównanie cyklu może spowodować zmiany w morfologii - wzrost eozynocytów oraz WBC w górnej granicy? Czy podwyższone eozynofile (14%) przy wszystkich innych parametrach krwi w normie (OB i CRP także) i dobrym samopoczuciu, mogą oznaczać coś groźnego? Jestem tym zmartwiona. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Izolowana eozynofilia świadczy raczej o jakiejś odpowiedzi alergicznej ( a czasami nawet nie świadczy o niczym szczególnym ). Brak jakichkolwiek innych objawów u pani raczej pozwala spać spokojnie, ale na wszelaki wypadek w wolnej chwili proponuje wizytę u lekarza POZ celem dokładnego zbadania i dodatkowej diagnostyki jeśli zajdzie taka konieczność.

WItam,

STosowanie progesteronu raczej nie powinno wywolywac takich zmian w morfologii krwi, aby sie o tym prezkonac warto badanie powtorzyc poza okresem stosowania leku. Eozynofilia 14% to zbyt duza wartosc, wymaga dalszej diagnostyki. Njaczestszymi przyczynami sa alergi lub infestacja pasozytnicza przewodu pokarmowego (np. owsiki).
Warto powtorzyc badanie, ale rozszerzajac je o rozmaz reczny krwi (manualny), oceniamy przez diagnoste pod mikroskopem.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga