Zmiany zlokalizowane pod postacią grup fal theta i delta

Opis badania: badanie wykonano w czuwaniu. Zapis zróżnicowany przestrzenie. Czynność podstawowa w okolicach ciemieniowo-potylicznych składa się z rytmu alfa 10-11 Hz o amplitudzie do 60 uV. RZ jest wyrażona. Zmiany zlokalizowane pod postacią grup fal theta i delta, rzadko średnio napięciowych fal ostrych, z tendencją do uogólniania i uogólnione. Podczas hiperwentylacji zmiany narastają pod postacią uogólnionych fal wolnych3 Hz o amplitudzie do 150 uV, z przewagą amplitudy w okolicach skroniowych. Chciałabym poprosić o interpretację tego wyniku. Czy taki wynik może świadczyć o padaczce? Miałam robione ct głowy i wynik jest prawidłowy. Mam skierowanie na rezonans magnetyczny na 25 sierpnia. Źle toleruję leki przeciwpadaczkowe. Mam kilka objawów, które mnie niepokoją, które mogą świadczyć o padaczce. Drgawki występujące napadowo, ale nie tracę przytomności, czasami wyłączam się, nie wiem, co się wokół mnie dzieje, występują bóle głowy, gorączka, zaburzenia równowagi. Czy to padaczka?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Zmiany w zapisie EEG oraz obecność objawów, o jakich Pani pisze, upoważniają do rozpoznania padaczki. Tym bardziej, że objawy nie były u Pani jednorazowym epizodem i powtarzają się. Leczenie padaczki jest procesem długotrwałym. Odpowiedni dobór leków i ich dawek zależy od osobniczych skłonności pacjenta i również trwa jakiś czas. Przy nietolerancji określonej grupy leków, modyfikuje się leczenie. Badanie rezonansu magnetycznego jest tylko badaniem uzupełniającym. Proponowałbym udać się do lekarza neurologa, specjalizującego się w prowadzeniu pacjentów z padaczką, który po analizie Pani historii choroby oraz osobistym zbadaniu, zaleci dalsze postępowanie.