Zmiany zwyrodnieniowe pod postacią torbielek podkorowych i zagęszczeń struktury kostnej

RTG Kręgosłupa Esowate skrzywienie Th-L z większym lewostronnym łukiem w odcinku L. Kyfoza piersiowa, wysokość trzonów, krążków, stwy m-kręgowe w normie. Lewostronne skrzywienie L z rotacją, osteofitami trzonowód strony wklęsłej krzywizny. Poziome ustawienie kości krzyżowej. Dyskopatia L1-S1. Zmiany zwyrodnieniowe pod postacią torbielek podkorowych i zagęszczeń struktury kostnej na guzku większym kości ramiennej.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie objawy ? Proponuje udac sie do lekarza zlecającego powyzsze badanie, po bezpośrednim badaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postepowanie.

Istotne zmiany zwyrodnieniowe w odcinku lędźwiowym, niekorzystne ustawienie kości krzyżowej w przodopochyleniu. Warto zastosować ćwiczenia korygujące, które powinny pomóc przy bólach krzyży. Zachęcam do współpracy z fizjoterapeutą.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki