Zmiany zwyrodnieniowe w postaci pogrubiałych nierównych blaszek granicznych oraz drobnych osteofitów
Dzień dobry. 3 tygodnie temu miałam wypadek komunikacyjny, stwierdzono u mnie stłuczenie głowy i kręgosłupa szyjnego oraz wstrząśnienie mózgu. W wypisie szpitalnym jest wpis o treści ; na zdj. rtg stwierdza się zmiany zwyrodnieniowe w postaci pogrubiałych nierównych blaszek granicznych oraz drobnych osteofitów. Co to znaczy i czy te zmiany mogły dojść przez wypadek? Drugie pytanie czy nadal po wypadku może mocno boleć głowa, kark, lewe oko, jestem ospała, zapominam słowa,nie mogę się skupić.

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani:
1. Opisane przez Panią zmiany w kręgosłupie nie mogą być wynikiem wypadku, którego Pani doznała. Są to procesy zwyrodnieniowe kręgosłupa, które są wieloletnim procesem chorobowym.
2. Ból głowy i inne podawane przez Panią dolegliwości mogą być niestety jeszcze następstwem wypadku. Z czasem powinno wszystko wrócić do normy.
Pozdrawiam