Zmiany zwyrodnieniowe w stawach unkowertebralnych na różnych poziomach
wykonałam badanie TK kręgosłupa C . Mam 47 lat .Opis. Badanie wykonane w sekwencjach spiralnych, bez podania środka kontrastowego .Zniesiona lordoza szyjna ,odgięcie kyfotyczne.Obniżona wysokość przestrzeni m-trzonowych C5-C6-7.Zmiany zwyrodnieniowe w stawach unkowertebralnych na poziomach od C2-3doC5-6,obustronnie,zwężające, w niewielkim stopniu,obustronnie otwory międzykręgowe.Na poziomachC4-5,5-6,6-7 obecne tylne wypukliny krążka m-kręgowego, modelujące worek oponowy z zawartością.

KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu
Dzień dobry Pani. Zamieściła Pani opis badania obrazowego nie zadając pytania. Opisywane przez Panią zmiany polecam w pierwszej kolejności leczyć zachowawczo - rehabilitacja i preparaty naturalne. Wymaga Pani dokładnego badania fizykalnego i analizy badania TK.