Umiarkowane zmiany zwyrodnieniowe w stawach

Dalszy opis badaniaTK ponadto na pozL4/L5widoczna nieduża prawoboczna wypuklina materiaaałutarczy międzykręgowej z uciskiem na przylegający korzeń nerwowyL5.Napoz.L5/S1niewielka centralna wypuklina materiału tarczy m/kręgowej,z uciskiem na worek,bez ucisku na struktury nerwowe.Umiarkowane zmiany zwyrodnieniowe w stawachm/kreg.L4/L5o niedużym stopniu zwężające otwory m/kręg.Na pozostałych poziomach nie ma cechgrzbietowych wypuklinmateriału tarcz m/kręg.Proszę o ocenę wyniku cz 1 i cz.2

Witam serdecznie,

Niestety ale nie widzę wcześniejszej części opisu, natomiast ten świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wymagana konsultacja z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.