Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Znieczulenie podczas zabiegu usunięcia wodniaka jądra

Będę miał zabieg usunięcia wodniaka na jądrze i chciałbym się dowiedzieć czy samo wykonanie znieczulenia jest bolesne? Tj ten zastrzyk. Strasznie boję się igieł i chciałbym raczej "przespać" ten zabieg czy jest też taka możliwość? Jeśli tak to w jaki sposób usypia się pacjenta? Czy tabletką czy drogą przez drogi oddechowe?
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Ryzyko znieczulenia dokanałowego

Niestety zawsze będzie element, kiedy musi być Pan ukłuty będąc przytomnym. Ból jest tak indywidualną sprawą, że nie podam Panu żadnej skali w jakich się mieści ukłucie igłą

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0

Witam!
Proszę pana, u dorosłych pacjentów jeżeli się wykonuje to znieczulenie to jest ono dożylne lub przewodowe w okolicy kręgosłupa. Tabletka nie uśpi pana, a znieczulenie wziewne do wprowadzenia do zni9eczulenia wykonuje się tylko u dzieci.
Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy