Zniesienie lordozy szyjnej i kifozy piersiowej wygładzonej

Witam! Mam 26 lat, od 1,5 roku walczę z bólem kręgosłupa piersiowego i szyjnego. Mam zniesienie lordozy szyjnej i kifozę piersiową wygładzoną oraz drobne zwyrodnienia w stawach międzykręgowych (osteofity). Powiedziano mi, że mój kręgosłup jest płaski jak deska i stąd te dolegliwości bólowe. Moje pytanie brzmi czy można chociaż w minimalnym stopniu skorygować to poprzez ćwiczenia czy warto myśleć już o operacji? Dodam, że przechodziłem fizykoterapie, masaże itp. ale wszystko pomagało chwilowo :-(
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Proszę skonsultować się ze specjalistą rehabilitantem, który po zebraniu wywiadu, zbadaniu Pana oraz dokładnej analizie badań obrazowych odpowie na pytanie jakie ćwiczenia powinien Pan wykonywać. Bez wątpienia będzie Pan musiał jednak wykonywać je przewlekle, a nie tylko w okresach zaostrzeń bólu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty