Zniesienie lordozy szyjnej u 61-latki

zniesienie lardozy szyjnej,T2 zależny obniżony poziom syg,z tarcz miedzykre, zaostrzenia na krawędziach trzonu w przednim odcinku trzonu Th1widoczne ognisko 6mmo podwyższonej intensywności sygnału sekwencji T2 i TIRM,izointensywne w sekwencji T1zależnej-charakter zmiany niepewny nietypowy naczyniak?C6C7 central-prawostro.przepuklina tarczy miedzykre.z uciskiem przedniej powierzchni rdzenia kręgowego,uwypuklenie tarcz miedzykre.uwypuklenie tarcz miedzykreg,C4/C4,C4/C5,C5/C6 proszę o interpretację

Aleksander Ropielewski

Zmiany wytwórczo zwyrodnienowe i dyskopatia odcinka szyjnego. Tego typu zmiany moga powodować dolegliwości bólowe i zaburzenia czucia kończyn górnych. W leczeniu w pierwszej kolejności wskazana jest rehabilitacja, a w przypadku braku skuteczności zabieg operacyjny. Proponuję kontakt z neurochirurgiem lub neurologiem.