Zniesienie lordozy w wyniku badania obrazowego kręgosłupa
W rezonansie odcinka szyjnego kręgosłupa wyszlo min lordoza zniesiona i niewielkie centralne uwypuklenia pierścienia włóknostego na ok 2 mm, bez uciski na rdzen kregowy i korzenie nerwowe. Co to oznacza? Czy to lekko wylany dysk? I co mozna z tyl zrobic?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Oznacza to zaburzenie biomechaniki kręgosłupa, która możę prowadzić do nadmiernych napięć i przeciażeń karku, obręczy barkowej oraz samego kręgosłupa. Najskuteczniejszym leczeniem jest fizjoterapia, czyli regularne wykonywanie ćwiczeń, które pomogą pogłębićlordozę szyjną oraz odciążyć odcinek szyjny kręgosłupa i wzmocnić otaczajace go mięśnie.