Żółte wnętrze dłoni i stopy

Dzień dobry, Mój problem polega na tym że mam żółte wnętrze dłoni i stopy badania krwi prób wątrobowych z przed 6 miesięcy pokazały podwyższone Alat 273 aspat 76 norma 0-41 teraz wyniki mam w normie a wnętrze dłoni i stopy dalej są żółte czy ten problem zniknie? Czy powinienem wykonać jeszcze inne badania? Może problem wcale nie jest w wątrobie, ale w ogóle z czymś innym? Nie wiem jednak co innego mogłoby objawiać się żółtymi dłońmi i stopami?  Obawiam się że objaw ten może być związany z żółtaczką, albo czymś równie poważnym. Bardzo byłbym wdzięczny o szybką odpowiedź. Czy rzeczywiście żółte dłonie mogą być objawem żółtaczki?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, zalecam poszerzyć diagnostykę w kierunku chorób wątroby i udanie sie do gastroenterologa. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Sugeruję oznaczenie poziomu bilirubiny. Jeśli wynik będzie także prawidłowy, sugeruję konsultację dermatologiczną.