Żółte dłonie i stopy a problemy z wątrobą

Dzień dobry, mam następujący problem: Żółte dłonie i stopy.  Poszedłem do lekarza rodzinnego z żółtymi dłoniami. Lekarz kazał zrobić morfologie, z której wyszło, że mam podwyższone AST 67 (norma 10-37), reszta wyników w normie. Wykonałem również USG, które wykazało tylko wzdęty brzuch. Dostałem skierowanie do poradni chorób wątroby, na wizytę czeka się prawie rok.. Jak pozbyć się żółtych dłoni? Dodam, że jestem osobą uprawiającą sport, staram się zdrowo odżywiać, jeść jak najmniej przetworzone rzeczy. Czy możliwe, żeby problem z wątrobą był bardzo poważny? Czy czekać rok na wizytę w poradni chorób wątroby, czy załatwić wizytę prywatnie? Czy od tego się umiera? Proszę o pomoc

Wątpię, że zażółcenie dłoni związane jest z jakimikolwiek problemami w zakresie wątroby. Niewielkie zwiększenie aktywności enzymu AST może być związane ze złym przygotowaniem pacjenta do badania (przed badanie 24-godzinna dieta lekkostrawna, bez używek, niepotrzebnych leków i obciążenia fizycznego). Może warto byłoby jeszcze z tym problemem skonsultować się z dermatologiem.