Żółte zabarwienie oczu, czerwone punkciki na brzuchu i rękach

żółte zabarwienie oczu, ALAT 33, CRP 4,1. Inne wyniki w normie. Jeszcze małe czerwone punkciki na brzuchu i rękach.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Żółte zabarwienie oczu może być wynikiem podwyższonej bilirubiny. Konieczne jest zatem jej oznaczenie. Zmiany na skórze wymagają bezpośredniej oceny lekarza POZ. Sama ich ocena może bowiem pozwolić postawić rozpoznanie.