Żółty śluz w 9 tygodniu ciąży i nadżerka

Witam. Jestem w 9tygodniu ciąży mój śluz jest jasno żółty. Cytologie mam drugiego stopnia. Lekarz stwierdził że mam nadżerke ale nic nie przepisał. Czy taki śluz może zagrażać mojemu dziecku? Z. Góry bardzo dziękuję za odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany śluz może być zarówno fizjologicznym śluzem szyjkowym jak i wynikiem np. infekcji/nadżerki. Jeśli jednak lekarz prowadzący nie zalecił Pani leczenia, najpewniej uznał śluz za prawidłowy. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości co do prawidłowości zaleconego postępowania proszę ponownie skonsultować się z lekarzem.