Dlaczego mam żółty śluz w ciąży?

Witam, jestem w 9 tygodniu ciąży i moj śluz zaczął wyglądać dziwnie (raz jest normalny raz nie) jest taki jakby żółty/pomarańczowy ale bezwonny byłam z tym w szpitalu w szpitalu ginekolog powiedziała mi że z dzieckiem wszystko jest dobrze dziecko dobrze się rozwija a jego serduszko bije, jedynie co mi powiedziała że mam lekka nadrzerke macicy, a tak jest wszystko ok, czy taki śluz w ciąży może się zmieniać? (Dodam jeszcze że od czasu do czasu z jedne i z drugiej strony boli mnie jajnik ale to naprawdę rzadko)

Redakcja abcZdrowie

Witam,

śluz w ciąży, na różnych jej etapach, może ulegać zmianie. Wydzielina powinna być bezbarwna, mleczna lub delikatnie żółta oraz bezwonna. Nadżerka szyjki macicy może ją jednak zmienić.

Jeśli ginekolog po zbadaniu Pani stwierdził, że wszystko jest w porządku zarówno z Panią, jak i dzieckiem, to najprawdopodobniej tak jest. Proszę mu zaufać. Gdyby działo się coś niepokojącego, z pewnością by to zauważył.

Sporadyczne bóle w okolicy jajników nie są również niczym niepokojącym. To fizjologiczny i naturalny symptom spotykany bardzo często we wczesnej ciąży. Związany jest on z szeregiem zmian, które zachodzą w organizmie. Jeśli nie towarzyszą jemu inne dolegliwości (takie jak krwawienie, gorączka czy podejrzane upławy), to nie ma Pani powodów do obaw.

Więcej informacji na temat śluzu w ciąży znajdzie Pani w jednym z naszych artykułów. Jest on dostępny pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/sluz-w-ciazy-rodzaj-nieprawidlowosci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.