Została jedna aktywna tabletka - mam ją przyjąć?

Witam, od miesiaca biorę tabeyki w schemacie 24+4 , jest to moje pierwsze opakowanie. Niestety, przydarzyła mi się niefortunna sytuacja, gdyż będąc na basenie ukradziono mi torbę, w której miałam m.in. tabletki. Pełne opakowanie tabletek zawiera 28 pigułek (24 aktywne i 4 nieaktywne). Mi została jescze jedna czerwona, aktywana tabletka. Moje pytanie jest natsępujące: czy powinnam kupić nowe opakowanie i wziąć tę osatnią tabletkę (obawiam się jednak, że zrobi mi się zamieszanie, bo wtedy zawsze będę do tyłu o 1 tabletkę...)? Czy może nie powinnam już wziąć tej jednej i teraz czekać na okres, bo powinnam blisko dostać, i zacząć nowe opakowanie od 1 dnia cyklu? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najlepiej będzie, jeśli zacznie Pani po prostu nowe opakowanie pigułek.

Pozdrawiam!