Jak je stosować? Czy nie za późno wzięłam tabletkę?

Jak brać tabletki antykoncepcyjne? Zrobić przerwę, jak już dostanę okres, czy brać dalej i w 1 dniu okresu zacząć następne opakowanie? Dzisiaj wzięłam moją 4 tabletkę... Zawsze biorę ja o 22:30, a dzisiaj wzięłam o 15 min później. Może coś się stać?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przyjęcie tabletki 15 min później niz zwykle, nie powoduje zmnieszenia skuteczności antykoncpecji.

Opakowanie przyjmowanych przez Panią tabletek zawiera 24 tabletki z hormonami oraz 4 tabletki placebo (czyli nieaktywne). Oznacza to, że powinna Pani przyjmować tabletki codziennie, również podczas przerwy.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdzie Pani w ulotce preparatu.