Zredukowana wielkość tarczycy

Witam, Przy okazji robienia badań z pakietu medycznego robiłam TSH wynik 4,36 norma 0,2700-4,2000, plus do tego miałam wykonywane USG piersi i lekarz stwierdził że mam "zredukowaną wielkość tarczycy" Mam 23 lata. Czy powinnam się zgłoscić z tym gdzieś dalej czy to po prostu lekki odchył od normy i nic poważnego?

Radzę w tej sprawie najlepiej skonsultować się bezpośrednio z endokrynologiem. Takie wyniki badania mogą swiadczyć o subklinicznej postaci niedoczynności tarczycy co może już wymagać postępowania leczniczego (na pewno ważne jest w takim przypadku określenie dodatkowo także poziomu fT4).