Zrobiłam test i na linii t jest lekko czerwona kreseczka

Witam mam bardzo ważne pytanie. Dziś rano zrobiłam test po odczytaniu wyniku na linii t pojawiła się bardzo niewyraźna czerwona kreseczka, czy to ciąża????

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Test ciążowy powinien dać miarodajny wynik jeśli wykonywany jest po min. 14 dniach od stosunku lub po czasie spodziewanego krwawienia miesięcznego.

Opisywany wynik testu nie powinien być brany pod uwagę. Należy powtórzyć test ciążowy po 2-3 dobach. Jeśli wynik będzie podobny to należy wykonać oznaczenie  beta HCG we krwi i skonsultować wynik z ginekologiem.