Zrośnięcie zęba z kością

Dzisiaj miałem mieć wyrwaną 6 na górze po prawej. Jednak dentysta podłubał i po pewnym czasie powiedział, że jest on zrośnięty z kością i trzeba czekać na chirurga w międzyczasie biorąc antybiotyk. Co oznacza taki zrośnięty ząb i czy jest to jedyna możliwa droga postępowania w takim wypadku? Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Oznacza on, że ozębna jest zrośnięta z kością (wyrostkiem zębodołowym) i aby usunąć tak zrośniętego zęba konieczne jest przecięcie kości. Niestety jest to jedyny sposób usunięcia takiego zęba.