Zwapnienie i stan po operacji wstawienia zastawki

Witam jestem 13 lat po zabiegu zastawki (cewnikowanie) w chwili obecnej mam 23 lata. 2 lata temu przy badaniu wykryto zwapnienie pani doktor mówiła że bardzo małe i to nie istotne proszę brać magnez i bd ok.. pytanie jakie są rokowania po tym zabiegu czy mogę dożyć późnej starości? Co jeśli zwapnienie powiększy się operacja? Dodam iż paliwem papierosy ok 4 lat plus marihuanę źle towarzystwo itd w chwili obecnej sporadycznie spożywamy alkohol prowadzę aktywny tryb życia odczuwam niekiedybolewklat

Lek. Katarzyna Szymczak

Rokowania są dobre, zalecam regularne kontrole, w przypadku powiększania się zwapnień, konieczna może być operacja.