Związek z chłopakiem posiadającym wadę słuchu

Dzień dobry.Mam obecnie 21 lat, w liceum zapoznałam sympatycznego chłopaka.Mateusz jest inteligentny,pomocny, wiecznie uśmiechnięty.Jego ograniczeniem jest wada sluchu,ktora ma od urodzenia-80 decybeli.Od czasu do czasu spotykam sie z nim.Jego obecnosc daje mi duzo radosci,tym bardziej,ze na co dzien moj dom jest pozbawiony usmiechu i dobrych relacji...Ostatnio zaczelam czuc do Mateusza cos wiecej, jednak rodzice kpią ze mnie twierdzac,ze zwiazek z"tym kaleką" jak go nazywaja nie ma sensu...

Witam. To przykre, że rodzice mają takie podejście. Wygląda na to, że jest pani mądrzejsza od nich. rozumiem, że to kłopot być z niepełnosprawną osobą, ale ważne jest to co pani czuje i skoro sama to akceptuje, to jest okey.
Magdalena Brabec

Pani chłopak nie jest osobą niepełnosprawną tylko osobą z niepewnością. To niby mała lecz kolosalna różnica, która pomaga zmieniać stereotypy. Uważam, że warto postawić ma swoim i walczyć o ten związek.