Związek z mężczyzną, który o siebie nie dba

Witam jestem z chłopakiem 2 lata i 5 miesięcy, mieszkamy razem od 2 lat i 3 miesięcy. Od 1.5 roku mamy problem z seksem. Szczere rozmowy jakie przeprowadzałam z nim nie przynosiły żadnych zmian . ponadto nie dba o siebie nie goli się ,nie chce się myć pomimo ,że ma pracę której przychodzi cały zakurzony do domu. Uważa się za najprzystojniejszego mężczyznę mimo iż jest zaniedbany. Gdy poruszam ten temat jego odpowiedź brzmi znajdź sobie lepszego który będzie o siebie dbał. Bardzo mi to przeszkadza nie wiem już co mam robić. Zastanawiam się nad rozstaniem. Proszę o pomoc.

Dzień dobry!

Ludzie różnią się od siebie różnymi cechami, skłonnościami i upodobaniami. Szukanie właściwego partnera polega m.in. właśnie na weryfikacji cech i predyspozycji różnych ludzi i sprawdzeniu, czy pasują one do naszych.
Oczywiście jest możliwe (i konieczne), nie tylko szukanie, ale także tworzenie związku i wzajemne dopasowywanie się do siebie.
Zachęcam do dalszych rozmów z partnerem, a także ustalenia własnych granic i trzymania się ich. Proszę jasno ocenić przed samą sobą, na jakie zachowania i przyzwyczajenia partnera absolutnie nie jest się Pani w stanie zgodzić - a jakie są akceptowalne.

Pozdrawiam!

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza