Kłamanie u 42-letniego partnera

otoz moj problem polega na tym,iz poznalam mezczyzne ktory mnie kocha,stwierdzam to gdyz okazuje mi milosc na wiele sposobow jednak mnie kłamie z byle powodow,np.wiem ile zarabia a on popisuje sie i podwaja swoja pensje lub mowi,cytuje,znow do mnie dzwonila wielbicielka lub zamierzam kupic nowe auto choc wiem ze go nie stac.A moze sie mylę?czym spowodowane jest to postepowanie tego 42 letniego obecnie mojego partnera od blisko roku.dlaczego kłamie?wstydze sie mu to powiedziec.kim jest tenczlowie

Witam,
Być może partner chce pani zaimponować, chce się dowartościować i być dla pani najlepszym mężczyzną świata;)
Jednak najlepszym sposobem na dobrą komunikację jest rozmowa, nie ma innego wyjścia. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Opisywane przez Panią zachowania mogą wiązać się zarówno z obniżoną, jak i z zawyżoną samooceną mężczyzny, cechami osobowości narcystycznej czy mitomanii, ale także skłonnością do manipulacji i przemocy psychicznej.
Niekiedy jednak fantazjowanie na własny temat jest cechą naturalną, rozwojową (np. u dzieci i nastolatków) i może wiązać się właśnie z cechami niedojrzałości u mężczyzny.

Ludzie różnią się między sobą różnymi cechami - to naturalne. Od Pani oceny zależy, na ile to zachowanie i te cechy partnera przeszkadzają Pani i utrudniają/ uniemożliwiają wspólne życie.

Można i warto rozmawiać z partnerem, wdawać się w nim w dyskusję na poruszane tematy, omawiać ich szczegóły, z ciekawością poznawać jego punkt widzenia, ale też niekiedy jasno skonfrontować z prawdą. To pomoże Pani ocenić, na ile mężczyzna jest samokrytyczny, czy sam wierzy w opowiadane przez siebie historię, na ile jest elastyczny i jak reaguje na krytykę.

Ważne również, jak ocenia Pani Wasz związek i samego partnera w innych sferach.

Pozdrawiam!