Ograniczanie partnera w związku

Witam. Ostatnio zauwazylam, ze bardzo ograniczam mojego partnera. NIe rozumiem dlaczego potrzebuje czasu samemu, nie rozumiem dlaczego nie angazuje sie az tak jak ja (mimo ze wiem, ze bardzo kocha!). Czesto czuje sie zawiedziona, gdy nie spelnia moich oczekiwan i mam wrazenie, ze go mecze swoja osoba. Czesto potrzebuje miliona zapewnien, ze mnie kocha. Podejrzewam, ze wplyw na to ma moje jedynactwo, kiedy cala milosc rodzicow byla skupiona na mnie. Jak moglabym z tym walczyc?

Witaj serdecznie. Zależy czy chcesz to robić w domowych warunkach - gdyż połowa sukcesu już jest :) Świadomość problemu.

Jeśli tak to warto zapoznać się z literaturą dot. tego problemu. Potrzeba ciągłego dowartościowania się :)

Możesz również udać się do specjalisty tzw. coacha - który przeprowadzi Tobie trening osobowości. Czyli pomoże zrozumieć problem, nauczy jak sobie z nim radzić, ukaże Twoje mocne i słabe strony.

Jeśli interesuje forma internetowa (skype) to zapraszam do skorzystania z moich usług :).

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
http://blog.psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk/

Terapie i konsultacje on-line.
http://psychopedagog.eu/terapia-online/

Mgr Magda A. Pytlok

Witam serdecznie!

Pada Pani ofiarą najczęstszego chyba oczekiwania partnerów w związku. Niestety (ale i na szczęście) :) Pani i partner nie jesteście identyczni. Mężczyźni często potrzebują trochę czasu dla siebie i najczęściej nie ma to żadnego związku z odrzuceniem partnerki. Ponadto partner nie spełnia oczekiwań w stu procentach, bo nie jest Panią. Kobiety często wymagają też zapewnień miłości od swoich mężczyzn. Nie ma się czym niepokoić! Taka nasza konstrukcja :)
Świetnie, że zdaje sobie Pani z tego wszystkiego sprawę. Jeśli powyższe porady nie przyniosą ukojenia, a chce Pani popracować nad sobą odpowiednią osobą byłby psycholog lub coach.
Pozdrawiam.

Witam,
nasuwa się pytanie "do czego potrzeba Pani miliona zapewnień", że partner Panią kocha? Jakie ma to dla Pani znaczenie, że słyszy Pani takie zapewnienia? Co myśli Pani o sobie i Waszej relacji, kiedy takich słow nie ma?
Zastanawiam się, czy pomimo, że była Pani jedynaczką i jak pisze - cała miłość była skupiona na Pani, to czy wewnątrz czuła się Pani kochana przez rodziców.
Warto ustalić, co dokładnie dla każdego z Was oznacza "być zaangażowanym w relacji". Być może już tutaj macie oboje rozbieżne oczekiwania.
Dla zdrowia i bezpieczeństwa każego z partnerów, wskazane jest posiadać przestrzeń tylko dla siebie (czas, znajomi, zainteresowania).

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl