Jak zachęcić partnera do sportu?

Jak mam zachecic partnera do sportu. On wazy 140 kg przy 1,89 cm ja 80 kg przy 1,65 cm gdy go poznalam a bylo to dwa i Pol roku temu wazylam 65 kg teraz tyje i tyje. Nie daje rady. Staram sie od czegos zaczac. Nie wiem Co mam robic. Wspolnie bylo by lepiej. Rozawiam z nim prosze jego juz kilka miesiecy Ale on jest leniwy. Zawsze znajdzie wymowke zeby nie cwiczyc. Jak ograniczam mu jedzenie to robi sie nerwowy. Nie wchodzi w gre psycholog. Juz mowie nawet ze go zostawie jak nie schudnie.:-(

Aleksander Ropielewski

Nie można nikogo zmusić do podjęcia aktywności fizycznej. Najlepszym sposobem będzie jeśli sama Pani zacznie ćwiczyć i stopniowo będzie Pani pokazywać partnerowi korzyści wynikające ze sportu - lepsze samopoczucie, ładniejsza cera, spadek wagi. Poza tym proszę zaproponować partnerowi taki rodzaj aktywności jaka może sprawić mu przyjemność. Na początku niech będą to np. tylko weekendowe wyjścia na basen, szlak pieszy, a później może uda się partnera przekonać do podjęcia regularnej aktywności fizycznej.