Zwiększenie lordozy, spina biffida S1 i zwężenie tarczy L54-S1

Witam, mam wizytę u lekarza za trzy dni, bardzo proszę o interpretację wyników RTG kręgosłupa: zwiększenie lordozy, spina biffida S1, zwężenie tarczy L54-S1 Dziękuję

Aleksander Ropielewski

Zmiany wynikające z niedorozwoju części krzyżowej kręgosłupa i wynikajacych z tego przeciążeń i zwyrodnień. W pierwszej kolejności wskazane jest leczenie zachowawcze czyli fizjo- i fizykoterapia.