Zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego a bóle w klatce piersiowej
Dzień Dobry jestem mężczyzną mam42 lata mam od dwóch lat bóle głowy i nóg bóle w klatce drętwienie lewej ręki miałem kilka razy robione ekg spoczynkowe w normie echo serca ekg wysiłkowe 2 razy krew mocz w normie rtg i rezonsns stwierdzono zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego i ledzwiowego od ok.tygodnia mam skoki cisnienia kardiolog twierdzi że może być to od kręgosł.piersiowego ale skierowania ns rtg nikt mi nie dał czy może takie dolegliwosci sprawiac kręgosłup piersiowego

MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu
Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność
Około 40-60% Europejczyków prowadzi siedzący tryb życia, z czego płyną bardzo negatywne skutki zdrowotne. Ile czasu powinniśmy poświęcać na wysiłek fizyczny? Światowa Organizacja Zdrowia zaleca podejmowanie co najmniej 30-minutowej aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności prze 5 dni w tygodniu lub 20-minutowej aktywności o dużej intensywności ? przez 3 dni w tygodniu.
Witam,
rezonans kręgosłupa jest badaniem istotniejszym niż RTG więc nie ma potrzeby jego dodatkowego wykonywania.
Jak najbardziej zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa moga dawać takie dolegliwości, zalecana jest rehabilitacja i odpowiednie ćwiczenia.
Przy skoskach ciśnienia musi Pan systematycznie je mierzyć, zapisywać (np. 2-3x/d i przy uczuciu podniesionego ciśnienia) i wrócić do lekarza za 1-3miesiące.