Żylak na nodze a zawody kick-boxingu

Witam . Mam żylak na prawej nodze, jestem sportowcem i nie wiem czy mogę startować w zawodach sportowych, mianowicie w kick-boxingu ful contakt w formule k1 zastanawiam się jakie jest zagrożenie mojego zdrowia w przypadku przyjęcia mocnego kopnięcia w okolice żylaka lub bezpośrednio w niego, muszę dodać że w zawodach których mam startować konfrontował bym się bez ochraniaczy na nogi tylko w rękawicach bokserskich ? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam Sebastian K..

Lek. Tomasz Budlewski

Witam, Osobiście nie zalecałbym startowania w tego typu zawodach. Uczestnictwo i ewentualny uraz nogi w okolicy żylaka do spowodować jego pęknięcie oraz dalsze komplikację. Proponuję skierowanie się do chirurga celem usunięcia żylaka.