Żylaki u 22-letniej osoby

Witam, mam zaledwie 22 lata, dwa razy przeszłam zabieg usunięcia żylaków, niestety one wciąż nawracają. Żyły widoczne są na całym ciele. Mam także popękane naczynia na twarzy. Nie jestem otyła, nie choruje, nie pale ani nie nadużywam alkoholu. Moje ciało mnie unieszczęśliwia, wstydzę się siebie. Nie mogę tak żyć wiec zwracam się o pomoc. Czy jest coś co mogę zrobić, żeby żyły znikły?

Trudno mi na to pytanie odpowiedzieć bez bezpośredniego badania pacjenta. Jest bardzo wile metod usuwania zmian naczyniowych np.: skleroterapia, laseroterapia. Radziłbym w tej sprawie jeszcze skonsultować się z chirurgiem naczyniowym zajmującym się jeszcze tego typu zabiegami.

Bez osobistego zbadania Pani nie można udzielić wiążącej odpowiedzi. Żylaki kończyn dolnych są chorobą przewlekłą, zdarzają się nawroty. Proponuję wykonać USG Doppler układu żylnego. Co do widoczności innych żył, np na kończynach górnych, być może ostatnio Pani schudła i stały się bardziej widoczne? Z kolei pajączki naczyniowe na twarzy można skorygować serią zabiegów laserowych (polecam lasery Fotona, CynoSure, gemini).