Co oznacza wynik badania kręgosłupa u 46-latka?

Lordoza kregoslupa szyjnego jest splycona.Sygnal z trzonowkregow szyjnych jest typowy z zaznaczonymi niedużymi wyciągnięciami kostnymi przy krawędziach tylno-bocznych w odcinku C5-C7. W badaniu MR krązki miedzykręgowe kręgosłupa szyjnego wykazują cechy częściowej dehydratacji jąder miążdzystych. Na poziomie C6-C7 stwierdza się obecność znacznej przepukliny krążka międzykręgowego tylno-przyśrodkowo prawobocznej. Masy przepuklinowe wpuklają się dokanałowo na głębokość do 5 mm. Wypełniają w znacznej mierze prawy zachyłek boczny z cechami impresji na prawy korzeń nerwowy. Odcinkowe uszkodzenie pierścienia włóknistego (HIZ) zauważalne jest na wysokości C5-C6. Kanał kręgowy w odcinku badanym bez cech stenozy. Rdzeń kręgowy odcinka szyjnego nie wykazuje obecności ognisk o patologicznym sygnale.
Lek. Michał Lenard

Wynik wskazuje na obecność przepukliny krążka międzykręgowego, który wpukla się do rdzenia kręgowego i może powodować objawy bólu i mrowienia kończyn. Wynik powinien ocenić lekarz zlecający badanie, który zdecyduje o odpowiedniej metodzie leczenia. Pozdrawiam!