Stosowanie Duphastonu a migrena z aurą

Prosze o informacje, czy istnieją przeciwwskazania do zażywania Duphastonu przy migrenach z aurą? Podobno są pewne rodzaje hormonów, których nie wolno przyjmowac przy takich dolegliwosciach. Od kilku cykli mam migrene podczas okresu, nudnosci i uczucie otepienia i "pływania" kilka dni przed i w trakcie. Miesiączki są regularne, średnioobfite, raczej niebolesne. Meczą mnie jednak te dolegliwosci okołomiesiączkowe. Zażywam również Divascan. Duphaston mi w tej sytuacji pomoze czy moze zaszkodzic?
Aleksander Ropielewski

Duphaston możę niestety powodować migrenę, dlatego jeżeli dolegliwośći są dolegliwe należy rozważyć czy kontynuować leczenie w obecnej formie.