Badanie echo serca i skierowanie na koronarografię

Mam skierowanie na badanie koronografii serca.Lekarz skierował mnie na badanie na podstawie echo serca(niska frakcja wyrzutowa(35%max48%).W związku z tym mam pytanie co badanie koronografii ma wyjaśnić i czy do dalszego leczenia jest bardziej przydatne niż echo serca.Bardzo się boje przeprowadzenia koronografii.Proszę o odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Koronarografia pokazuje drożność naczyń wieńcowych (tych odzywiajacych serce), w razie ich niedrożności będzie można wprowadzić stenty aby je poszerzyć.
Pozdrawiam