Białe plamki na migdałach, brak smaku i nieprzyjemny zapach z ust a antybiotykoterapia

Witam. Od 2 tygodni mam biale plamki na migdalkach, uczucie braku smaku i nieprzyjemny zapach z ust. Poza tym zadnych objawow, nie mam goraczki ani bolu gardla. Lekarz zapisal mi antybiotyk duracef, dla pewnosci bylem u jeszcze innego i tamten zalecil mi amoksycylinę. Ktory z tych antybiotykow jest lepszy ? Czy biorac je moge normalnie uprawiac sport (cwiczyc na silowni) ? Zaznaczam, ze czuje sie niemal swietnie pomimo tego, ze musze brac antybiotyk ...

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Zakładając że choruje Pan na anginę paciorkowcową (nie podał Pan wprost rozpoznania a do postawienia takiego rozpoznania niezbędne jest badanie bezpośrednie więc nie mogę mieć pewności) amoksycylina nie jest polecana jako lek I rzutu ze względu na stosunkowo dużą oporność bakterii na ten antybiotyk. Można stosować amoksycylinę ale w połączeniu z kwasem klawulanowym jako lek II rzutu.