Ból gardła a Penicylina

witam od miesiaca bolało mnie gardło poszłam do lekarza przepisał mi penicyline bo miałam biała plamkę na migdale po antybiotyku poszłam z nowu bo bol przerzucił sie na migdał i promieniuje do ucha i nadal mam mała plamke na migdałe / migdał nie jest powiekszony.lekarka powiedziała ze wszystko ok a na bol przepisała ibuprofen/ dodam ze ból jest okropny.

Witam! Penicylina należy do grupy antybiotyków, czyli leków mających za zadanie zniszczenie bakterii powodujących infekcję. Nie ma działania przeciwbólowego, w związku z czym w czasie infekcji gardła należy wspomagać się miejscowo działającymi preparatami w sprayu czy pastylkach do ssania lub działającymi ogólnie preparatami przeciwzapalnymi np. ibupromem.