Ból kolan a abstynencja seksualna

Witam. Mam 32 lata i ze względów religijnych staram się zachowywać abstynencję seksualną. Prowadzę bardzo aktywny tryb życia. Sport towarzyszy mi praktycznie codziennie (siłownia, tenis). Od kilku miesięcy zauważyłem dziwne bóle kolan z przodu, gdy wchodzę po schodach, gdy kucam. Co jakiś czas. Nie odczuwam ich podczas treningów. Zastanawiam się czy ma to coś wspólnego z moją wstrzemięźliwością ponieważ gdy już dojdzie do masturbacji wydaje mi się że ból znacznie ustępuje. Proszę o poradę.Marcin

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany przez Pana ból kolan nie ma związku z wstrzemięźliwością płciową. Ze względu jednak na te dolegliwości powinien zgłosić się Pan do specjalisty ortopedy, który Pana zbada i odpowie na pytanie jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna tego typu dolegliwości.