Ból nogi od 4. dnia po założeniu gipsu

Dzień dobry, mam skręcenie kostki II stopnia, założony gips na 14 dni. W początkowych dniach noga raczej mnie nie bolała, jednak od 4. dnia po założeniu gipsu kostka boli mnie coraz bardziej, zwłaszcza kiedy trzymam ją nisko (np. przy chodzeniu o kulach ). Czy taki ból po kilku dniach może występować czy raczej się nie zdarza i powinien maleć z czasem ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, bol moze występować, jednakże należy pamietać o końiecznosci odciążania kończyny chorej. W razie narastania bólu prosze takze o konsultacje z ortopeda. Pozdrawiam