Ból podbrzusza w 31. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 31 tygodniu ciąży. Od paru miesięcy odczuwam ból w lewej dolnej ćwiartce brzucha gdy dziecko mnie tam kopnie. Początkowo ból był znośny jednak teraz gdy dzidziuś rośnie aż robi mi się ciemno przed oczami i zgina mnie w pół. Są dni, że mnie tam nie kopie i wtedy nic nie boli. Miewam wzdęcia nieraz bolesne, kolki, nie mam zaparć jednak stolce są w połowie twarde, bobkowate i pomarszczone. Boję się żeby podczas porodu nic mi tam nie pękło bo nieraz mam takie wrażenie. Pozdrawiam.
Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy wymagają wdrożenia diagnostyki. Proszę udać się do lekarza prowadzącego ciążę, który pokieruje procesem diagnostycznym.