Ból prawego barku, uczucie kłucia pod łopatką i ból piersi - co to znaczy?

Mam 36 lat, jestem kobietą od pewnego czasu (ok. 3 tyg.) odczuwam ból w prawym barku i kłucia także pod pachą, łopatką i ból piersi. W zasadzie każde uniesienie ręki kończy się bólem lub kłuciem. Zrobiłam usg piersi i nic nie wyszło, lekarka powiedziała, że prawdopodobnie od kręgosłupa a mnie nadal boli i kłuje. Proszę o pomoc, co to może być, do jakiego lekarza się udać?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisane dolegliwości rzeczywiście mogą wynikać ze zmian patologicznych w obrębie kręgosłupa, powodujących ucisk korzeni nerwowych z niego wychodzących a unerwiających wymienione obszary ciała. Niewykluczone też , że doznała Pani urazu bądź przeciążenia stawu barkowego, co może również skutkować opisanymi objawami. Jeśli lekarz rodzinny nie potrafi Pani pomóc proponuję udać się do ortopedy bądź specjalisty rehabilitacji medycznej.

Pozdrawiam