Ból w udzie oraz drętwienie nogi

Witam, od jakiegoś czasu dokucza mi ból w udzie. Zaczęło się od bólu pleców, biodra, pachwiny a teraz to. Nie jest to silny ból, jak chodzę to mi nie dokucza, ale jakoś dziwnie mi w tej nodze, cierpnie mi, drętwieje. Jak wieczorem się kładę to mnie ta noga boli i mrowi,jest taka zdrętwiała. Ale zasypiam i jest ok, najbardziej mi chyba to dokucza w pozycji siedzącej, jak założę nogę na nogę to zaraz mi ta boląca noga cierpnie. Dziękuję i czekam na radę

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Lek. Katarzyna Szymczak

Aby postawić diagnozę, konieczne jest badanie lekarskie. Pana dolegliwości moga być spowodowanę zmianami w kręgosłupie, dlatego wydaje mi się ze przydatne byłoby wykonanie rtg odcinka L-S, inna przyczyna może byc niewydolność krązenia żylnego lub tętniczego, czy niedobory pierwiastków: potasu, magnezu. Radze udać się do lekarza.
Pozdrawiam