Bolący i ropiejący guzek w okolicy odbytu

Witam! Od jakiegoś czasu w górnej części odbytu pojawił się bolący guzek... kiedyś próbowałem go rozmasować i pojawiła się ropa, ból zelżał, ale ropa leje się do dzisiaj. Ból pojawia się przy oddawaniu stolca (silne pieczenie). Ciężko nieraz wytrzymać w czasie siedzenia. Proszę o pomoc!
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisana zmiana najprawdopodobniej ma podłoże zapalne. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który oceni zmianę. W razie konieczność zostanie zastosowany antybiotyk lub otrzyma Pan skierowanie do specjalisty chirurga.