Bóle brzucha z promieniowaniem na plecy w nocy

Od jakiegoś czasu odczuwam bóle brzucha z promieniowaniem na plecy w nocy (pieczenie, kłucie). Od 2 mies. nasiliły się do tego stopnia, że odczuwam je z różną częstotliwością w ciągu dnia, a w nocy budzą mnie średnio dwa razy,zwłaszcza przy spaniu na plecach. Gastroskopia i usg jamy brzusznej w porządku. Ból lokalizuje się w prawym nadbrzuszu, promieniuje do żebra. Od 3 tyg. duże kłopoty z wypróżnianiem, pomagają tylko czopki glicer., początkowo zatwardzenie. Co może tak boleć, jak diagnozować?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Pani stan wymaga konsultacji u gastrologa, który oceni wskazania do tomografii komputerowej jamy brzusznej oraz zleci dodatkowe badania laboratoryjne.